ترفند برای نوشتن پست های بهتر

ترفند برای نوشتن پست های بهتر

یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۲:۵۶

ترفند برای نوشتن پست های بهتر 

تولید محتوا باید علاوه بر اینکه اختصاصی باشد برای موتورهای جستجو ٬ کاربرپسند باشد چرا که موتورهای جستجو رفتار کاربران را در سایت آنالیز میکنند./ترفند برای نوشتن پست های بهتر/

 اگر محتوای جذاب و خوب و دسته اولی تولید نکنید کاربران شاید در نتایج به سایت شما برسند اما وقتی مشاهده کنند کیفیت محتوا مطلوب نیست ٬ سریعا سایت را ترک میکنند. در این حالت درصد فرار از سایت بالا می رود و رتبه ای که به هر دلیل به دست آوردید را هم از دست میدهید.

بهتر است در ابتدا برای مخاطب تولید محتوا کنیم نه ربات های جستجو!! چرا که این کاربران هستند که میتوانند به مشتری وفادار تبدیل شوند و بعد مدتی موتورهای جستجو را هم وادار کنند به سایت شما رتبه دهند. ( با ماندگاری که در سایت دارند )

در این مقاله از سایت بک لینک روز به چند ترفند اشاره میکنیم که میتوانید پست های جذاب تری بنویسید تا مخاطب بیشتر و در نهایت ورودی هدفمند تری دریافت کنید.

ترفند برای نوشتن پست های بهتر / بک لینک روز 

۱.تیتر های مناسب انتخاب کنید: اگر محتوا با ارزش باشد اما تیتر جذابی نداشته باشد ممکن است مخاطب از کنار مقاله بگذرد. تیتر باید خلاصه ای جذاب از محتوایی باشد که منتشر کرده اید. و کاربر در نگاه اول متوجه باشد در نهایت با مطلعه چه چیزی به دست می آورد. مثلا میتونید از اعداد برای انتخاب تیتر خوب استفاده کنید مثلا: چگونه در ۳۰ روز میتوانید ۵ کیلیو لاغر شوید؟  یا چگونه ۱۰۰ روزه زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟ و …

۲. از جلوه های بصری استفاده کنید : نوشته های حاوی تصاویر برای مخاطبان جذاب تر است. در سال های اخیر استفاده از کلیپ ها در بین محتوا به شدت بازخورد بهتری دارد. جلوه بصری فقط عکس نیست : میتونید از اینفوگرافیک ها – پاورپوینت آنلاین و … استفاده کنید. در یکی از سایت های معتبر چنین روایت شده است که مقالاتی که همراه با عکس یا ویدیو باشند تا ۹۴ درصد احتمال خوانده و دیده شدن دارند.

۳. خودتان را به چالش بکشید : شاید عجیب باشد اما تجربه ثابت کرده بسیار موثر است..در انتهای نوشته بر علیه خودتان استدلال کنید و به نحوی غیر مستقیم منکر نوشته هایتان شوید. اگر بتوانید چالش ایجاد کنید مخاطبان لذت بیشتری میبرند و در کامنت ها حضور فعالی پیدا میکنند که میتواند برای seo سایت عالی باشد.

۴- از آرایه های ادبی استفاده کنید : گاهی باید دل به دریا زد . از این موضوع ترسی نداشته باشید و تا حد امکان از آرایه ها – شعرهای مرتبط برای غنی کردن محتوا استفاده کنید – بهتر است زیاده روی نکنید .

و …

با تشکر – بک لینک روز . آی آر