افزایش سرعت بارگذاری سایت با چند روش ساده

افزایش سرعت بارگذاری سایت با چند روش ساده

دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶

افزایش سرعت بارگذاری سایت با چند روش ساده

اگر از وب سایت خود به صورت اختصاصی به عنوان یک منبع درآمد خوب استفاده می کنید. باید روشها و کاربردهای زیادی برای جذب بازدید کننده گان استفاده کنید. یکی از این روش ها افزایش سرعت بارگذاری سایت است./افزایش سرعت بارگذاری سایت با چند روش ساده/

با اینکه تولید محتوای با کیفیت و گذاشتن تصاویر و ویدئو نقش بسزایی در جذب بازدید کننده دارد اما اگر با گذاشتن تصاویر و ویدئو های پر حجم باعث کند شدن لود سایت شوید.

شک نکنید که مردم از دیدن وب سایت شما خسته می شوند. پس خیلی مهم است که بتوانید یک سایت با سرعت بارگذاری بالا داشته باشید.

کلا موتورهای جستجو بخصوص گوگل به سایت های با سرعت لود بالا اهمیت خاصی می دهد و در بهتر شدن رتبه سایت و بالا آمدن سایت تاثیر بسزایی دارد. به همین دلیل است که گوگل در بین موتورهای جستجوگر محبوبیت بیشتری دارد زیرا بیشترین اهمیت را به سایت هایی با سرعت لود بالا می دهد.

در این مقاله چند راهکار ساده برای افزایش سرعت بارگذاری سایت به شما معرفی می کنیم که با رعایت این کارها می توانید یک سایت عالی داشته باشید که سریعا برای بازدید کنندگان لود می شود.

استفاده از سرور مجازی و اختصاصی

برخی از افراد به دنبال کاهش هزینه سایت هستند اما به این نکته توجه نمی کنند که استفاده از سرورها و هاست های معمولی باعث کند شدن سایت شما می شود.

در واقع این هاست های اشتراکی بین چندین نفر گذاشته می شود و به همین رو استفاده از سی پی یو و رم سرور در بین چندین سایت باعث کاهش سرعت لود سایت می شود.

حتما برای بهتر لود شدن سایت خود از سرور مجازی و اختصاصی استفاده کنید. با اینکه هزینه هاست اشتراکی نسبت به سرور مجازی خیلی کم است اما به خاطر صرف هزینه کمتر سایت خود را قربانی نکنید.

فشرده سازی فایل های خروجی سرور 

امروزه مرورگر ها خروجی های سایت را به صورت فایل های فشرده دریافت می کنند که همین کار منجر به افزایش سرعت لود سایت می شود.

یکی از روش های فشرده سازی فایل های خروجی سرور استفاده از Gzip است که پیشنهاد می کنیم حتما آنرا روی هاست خود نصب کنید.

افزایش سرعت بارگذاری سایت با چند روش ساده

تاثیر استفاده از کش در افزایش سرعت لود سایت

به صورت کلی تعریف کلی کش به این معناست که پس از یک بار ورود به سایت سری بعد شما نیازی به سرچ آدرس سایت و لود دوباره سایت ندارید و به راحتی سایت بالا می آید.

پس با فعال کردن کش مرورگر می توانید سریعتر سایت ها را مشاهده کنید و نگرانی بابت دیر لود شدن سایت نداشته باشید.

بهینه سازی تصاویر و استفاده از عکس های کم حجم

با اینکه تاثیر پذیری مردم در مشاهده و مفهوم یک مطلب و محصول از طریق تصاویر و ویدئو بالاست اما باید توجه کنید که گذاشتن تصاویر با کیفیت بالا می تواند باعث افزایش حجم سایت و کند شدن سایت شود. پس تا می توانید از عکس های خوب و بهینه استفاده کنید.

معرفی ابزارهای بررسی سرعت وب سایت

برای اینکه بفهمید سرعت لود سایت شما خوب است یا بد. حتما با استفاده از وب سایت های زیر می توانید ریز جزییات را مشاهده کنید

۱- GTMetrix

۲- Google PageSpeed Insights

۳- Pingdom

گرافیک سایت

با اینکه قالب زیبا و شیک در جذب بازدید کننده تاثیر گذار است اما استفاده از عکس های پرحجم و قالب های گرافیکی بالا می تواند در کند شدن لود سایت تاثیر بگذارد. بنابراین به شما توصیه می کنیم که از قالب های گرافیکی متوسط استفاده کنید.

افزایش سطح ایمنی سایت

سعی کنید با ایمنی کردن سایت خود مانع از ورود ابزارهای مخرب به سایت خود شوید. زیرا ایمن بودن سایت باعث افزایش لود سایت می شود.

 

با تشکر / بک لینک روز . آی آر