اهمیت ایندکس شدن محتوا برای نسخه موبایل

اهمیت ایندکس شدن محتوا برای نسخه موبایل

چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹

اهمیت ایندکس شدن محتوا برای نسخه موبایل

به دلیل استفاده زیاد مردم از موبایل بیشتر مردم ترجیح می دهند با گوشی خود وارد سایت شوند. اما این مشکل وجود دارد که برخی از سایت ها تنها با نسخه دسکتاپ به خوبی بالا می آید و نسخه موبایل آن ساخته نشده است./اهمیت ایندکس شدن محتوا برای نسخه موبایل

با اینکه موتور جستجوگر گوگل تنها از روی صفحات محتوا رتبه بندی سایت را تعیین می کند اما ما به دنبال ایندکس شدن با اولویت نسخه موبایلی هستیم که در ابتدا سعی داریم در مقیاس های کوچک این کار را انجام دهیم.

زیرا زمانی که افراد با موبایل چیزی را سرچ می کنند خیلی صفحات کمتری نسبت به نسخه دسکتاپ بالا می آورد.

البته در این بین باید به این نکته توجه کرد که اگر پیش از ایندکس کردن سایت با نسخه موبایل تغییراتی که لازم است در سایت انجام شود را با توجه به موارد زیر انجام دهید.

۱- اگر سایت شما ریسپانسیو است و به نوعی سایت داینامیک است پس نیازی به ایجاد تغییرات در سایت نیست

۲- حتما برای ایندکس شدن سایت با نسخه موبایل از ابزار بررسی txt استفاده کنید تا ربات های گوگل بتوانند به نسخه موبایلی سایت شما دسترسی داشته باشند.

۳- حتما ساختار داده ای سایت را مشاهده کنید و برای بررسی دقیق آن و مقایسه کردن حتما آدرس URL را در ابزار بررسی ساختار داده وارد کنید. تا اطلاعات کامل را دریافت کنید.

۴- اگر در Search Console تنها نسخه دسکتاپ سایت شما تایید شده است. حتما نسخه موبایلی سایت را هم در آن ثبت کنید.

۵- شاید اکثر اوقات با اضافه شدن داده های ساختار یافته به نسخه موبایلی تعداد زیادی markup به سایت اضافه می کنید که کاملا اشتباه است.

با توجه به توضیحاتی که دادیم اگر می خواهید نسخه موبایلی سایت خود را طراحی کنید حتما دقت کنید تا اتمام پروژه و نهایی شدن آن به هیچ وجه آنرا روی سایت انجام ندهید و ایندکس نکنید.

زیرا نسخه موبایلی کامل بهتر از یک نسخه موبایلی ناقص است چونکه همین در رتبه بندی و سئو سایت نیز تاثیر دارد.

امیدواریم به مخاطبان انبوهی که از طریق موبایل همراه سایت شما هستند اهمیت دهید.

 

با تشکر / وبسایت بک لینک روز