در مورد سایت الکسا Alexa.com

در مورد سایت الکسا Alexa.com

شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۱

در مورد سایت الکسا Alexa.com

قویترین سایت تجزیه و تحلیل و رتبه بندی به سایت در جهان الکسا است. به واقع هر سایتی دارای یک رتبه الکسا است که هرچقدر رتبه پایین تر باشد محبوبیت سایت بیشتر است./در مورد سایت الکسا Alexa.com/

وجود رتبه الکسا باعث می شود که وبمسترها و صاحبان سایت ها با دیدن رتبه سایت الکسا مورد نظر در آن تبلیغات خود را بگذارند. اما به صورت کلی سئوکاران و متخصصین برای گرفتن بک لینک حتما تعداد بازدید های دریافتی یک سایت را در نظر می گیرند و به رتبه الکسا توجه نمی کنند.

رتبه الکسا چیست؟

به واقع سایت الکسا شرکتی تابعه سایت آمازون است که توانسته است با الگورتیم خود تعداد بازدیدهای هر سایت را بررسی کند و به تمام سایت ها با توجه به دو پارامتر page view و Reach رتبه بدهد.

  • Page view به این معناست که تعداد کاربران در طول روز چند بار به یک صفحه خاص از سایت مراجعه کرده اند.
  • Reach هم به این معناست که کاربران از در طول روز چند بار به سایت خاصی می آیند. البته باید بگوییم که یک کاربر اگر در طول روز چند بار به یک سایت برو تنها یک بار محسوب می شود.

نحوه کار کردن سایت الکسا

به طور کلی شما با نصب Alexa Toolbar روی مرورگر خود باعث می شوید تا سایت الکسا تعداد Url و IP ها را چک کند و بفهمد که چند بار به یک سایت دسترسی دارند.

امکان دستکاری رتبه سایت الکسا

طبق گفته سایت Search Engine Journal شما به راحتی می توانید رتبه سایت الکسا را دستکاری کنید. و به راحتی می توانید نتایج مورد نظر رتبه الکسا سایت خود را تغییر دهید.

  • با ایجاد تابع JavaScript می توانید به راحتی بدون دریافت ترافیک بیشتر موجب رشد رتبه سایت شوید.
  • با استفاده از نرم افزار AlexaBooster و پرداخت ماهیانه پول به آن قادر هستید که به رتبه ده هزار و پایین تر برسید.

آدرس نصب تولبار الکسا http://www.alexa.com/toolbar 

برای کاهش رتبه الکسا میتوانید از سایت هایی استفاده کنید که با آی پی های انبوه از سایت دیدن میکنند به صورت واقعی. کافی است در گوگل سرچ کنید کاهش رتبه الکسا ..

نکته کلیدی : در سایت الکسا پارامتری وجود دارد به نام  Bounce Rate که هر چه کمتر باشد نشانه ی کیفیت سایت است. Bounce Rate درصد فرار از سایت را نشان میدهد . با لینک سازی های داخلی میتوانید کاربران را تشویق کنید از صفحات دیگر دیدن کنند تا درصد فرار کاهش پیدا کند .

 

با تشکر / بک لینک روز