علت کاهش رتبه سایت در گوگل

علت کاهش رتبه سایت در گوگل

سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۵

علت کاهش رتبه سایت در گوگل

امروزه تقریبا تمامی وبمسترها از اهمیت افزایش رتبه گوگل باخبر هستند و می دانند که با سرچ کلمات کلیدی توسط کاربران و بالا آمدن سایت در صفحه اول گوگل می توانند بازدید سایت را بالا ببرند و در عین حال همین عامل می تواند باعث فروش محصولات آنها شود.علت کاهش رتبه سایت در گوگل.

البته تاکید می کنیم که فروش بهتر تنها به افزایش بازدید سایت میسر نمی شود و به قیمت محصول و خدمات پس از فروش هم مربوط می شود.

اما به طور کلی در این مقاله می خواهیم عواملی که باعث کاهش رتبه سایت در گوگل می شوند به شما معرفی کنیم و راه حل هایی برای بهبود آن را به شما بگوییم.

داشتن لینک داخلی٬ داخل مقالات سایت

سعی کنید داخل مقالاتی که در سایت خود می گذارید بین یک تا دو لینک داخلی به صفحات دیگر سایت داشته باشید. حتما اگر این مورد را نمی دانید باید به شما بگوییم که تاثیر زیادی در افزایش رتبه سایت در گوگل دارد. البته اگر بتوانید کلمات کلیدی را به صفحات دیگر سایت لینک دهید خیلی بهتر است.

افزایش سرعت سایت

از سال ۲۰۱۰ گوگل متوجه شد که اگر به سایت هایی با سرعت بالا رتبه خوبی بدهد باعث می شود که بازدید کنندگان زیادی به آن سایت بروند و همین عامل باعث این می شود که دیگر کسی از موتور جستجوگر گوگل استفاده نکند.

پس امروزه سایت گوگل سرعت سایت  را هم جز معیارهای افزایش رتبه سایت قرار می دهد. شما می توانید برای اطلاع از سرعت سایت خود از سایت gtmetrix استفاده کنید.

ساخت و خرید بک لینک -( لینک سازی)

حتما می دانید که بک لینک چه تاثیری روی رتبه سایت در گوگل می گذارد اما باید توجه کنید که خرید بک لینک باید از سایت های مرتبط با کسب کار شما باشد و در عین حال سایت هایی با رنک بالا باشند. البته اگر هم می خواهید خودتان بک لینک ایجاد کنید باید خیلی دقت کنید زیرا گوگل به این کار خیلی حساس است.

بروز رسانی مطالب سایت

یکی از مهمترین و اصلی ترین عوامل افزایش رتبه سایت در گوگل بروز رسانی سایت است. شما باید سعی کنید سایت خود را به روز نگه دارید و همیشه داخل آن مقاله جدید بگذارید. البته تکراری نبودن و نوشتن مقالات خوب و درجه یک هم باعث بهبود رتبه سایت می شود.

علت کاهش رتبه سایت در گوگل / بک لینک روز

تاثیر شبکه های اجتماعی

با اینکه شبکه های اجتماعی به صورت غیر مستقیم باعث افزایش رتبه سایت در گوگل می شود اما باعث ارتباط خوب با کاربران سایت می شود. و به طور کلی خیلی  خوب می توانند با سایت شما هماهنگ شوند. پس بهتر است در شبکه های اجتماعی فعال باشید.

افزایش نرخ کلیک سایت ctr

سعی کنید با رفتن به گوگل آنالیز تعداد کلیک های سایت خود را چک کنید و هر روز متوجه شوید که کدام کلمات کلیدی بیشتر در سایت شما سرچ می شود. با این کار بهتر می توانید مقالاتی را بنویسید که کلمات کلیدی کاربردی رادر سایت خود جا دهید.

بهبود طراحی سایت

امروزه تعداد زیادی از مردم در جهان از تبلت و موبایل برای دیدن سایت های استفاده می کنند. پس شما حتما باید سایتی ریسپانسیو و سازگار با موبایل داشته باشید. زیرا گوگل به این نکته هم خیلی اهمیت می دهد.

 

با تشکر / خرید بک لینک