ابزار Disavow links گوگل

ابزار Disavow links گوگل

دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵

ابزار Disavow links گوگل

ابزار Disavow links گوگل را بیشتر بشناسید! گوگل الگوریتمی حساس به نام الگوریتم پنگوئن دارد که به صورت لحظه ای سایت ها را پایش و در صورت خطا جریمه می کند.

میلیون ها سایت توسط این الگوریتم از نتایج جستجو حذف شده و باعث ورشکستگی خیلی از سایت ها شده و دلیل این پروژه عظیم فقط و فقط دشمن لینک های غیر طبیعی می باشد .

خیلی وقت ها ممکن است سایت ما نیز دچار جریمه های این الگوریتم گوگل شود. اما نکته مهم این است که خود گوکل ابزار Disavow links را برای نجات سایت نیز در نظر گرفته است.

خیلی وقت ها عمدا یا غیر عمدی کاری انجام می دهیم که سایت ما مورد جریمه گوگل قرار گیرد . اما خوشبختانه این ابزار حیاتی خود شرکت گوگل به ما کمک می کند سایت خود را احیا کنیم.

لینک های ورودی از سایتهای دیگر به سایت ما قطعا یکی از موارد رتبه بندی گوگل برای تعیین جایگاه سایت ما در میان سایت های دیگر است.

اما لینک ها کیفیت های مختلفی دارند. یک لینک از یک سایت خوب و معتبر می تواند نکته مثبتی برای سایت ما باشد. اما گرفتن بک لینک های بی کیفیت و غیر طبیعی و لینک از سایت های اسپم شده ممکن است سایت ما را دچار جریمه کنند.

ابزار Disavow links گوگل – بک لینک روز 

لینک های غیر طبیعی به تعریف خود گوگل لینک هایی هستند که به نوعی باعث دستکاری در رتبه و نتایج جستجو می شود که شامل لینک های داخلی و خارجی سایت هستند و این نوع لینک ها باعث تاثیر در روند تاثیر گذاری به نتایج جستجوی گوگل می شوند .

در این هنگام لازم است لینک های بی کیفیت و مضر را حذف نماییم . تا جای ممکن این کار را به صورت دستی انجام دهیم . در ادامه باید با استفاده از این ابزار شرکت گوگل بخواهیم که لینک های خاصی برای سایت ما در نظر گرفته نشود.

حتما اول باید اطمینان حاصل کرد که یک لینک اسپم است و بعد از این ابزار خواست که آن لینک برای سایت در نظر گرفته نشود. در صورتی که این مورد رعایت نشود و لینک های مفید نیز حذف شوند میتواند ضربات جبران ناپذیری به سایت وارد شود.

ابتدا شما باید یک لیست از لینک ها را که به سایت شما لینک هستند را انتخاب کنید و در مرحله بعدی یک فایل تکست حاوی تنها لینکهایی که میخواهید نادیده گرفته شوند آماده کرده و در سایت گوگل آپلود کنید.

برای دانستن اخرین سایت هایی که به شما لینک داده اند از داخل کنسول جستجو سایت مورد نظر خود را در صفحه اصلی کنسول انتخاب کنید.

بعد در صفحه links to your site دکمه Download latest links را کلیک کنید و بر اساس تاریخ مشاهده فرماید. اگر می خواهید Google تمام پیوندهایی که از یک دامنه هستند را نادیده بگیرد (مانند example.com)، خط “domain: example.com” را اضافه کنید.

حال با رفتن به صفحه ابزار Disavow links گوگل، وب سایت خود را انتخاب کرده ، روی لینک Disavow کلیک کرده ، روی انتخاب فایل کلیک نمایید. این فرآیند ممکن است زمانبر باشد.

توجه: برای استفاده از این ابزار حتما با یک متخصص seo  مشورت کنید ….

 

با تشکر / خرید بک لینک روز